آدرس و شماره تماس

مشهد، میدان تقی آباد، بین ملک الشعرای بهار 52-54 پ 59. شماره تماس جهت فروش محصولات 09153075261

معدن تیتانیوم آریان فاتح شرق افتتاح شد

معدن تیتانیوم آریان فاتح شرق افتتاح شد

نگاه پُرامید ایرانیان، در انتظار تابش مهر خاوران، همواره خراسان را تجلی‌گاه طلوع آرزوهای این ملت سربلند کرده است. جایی که خاک پرگوهرش، بستر خلاقیت صنعتگران بوده و آسمانش، عرصة پرتوافشانی متخصصان علم و فناوری است. امروز ششم شهریور ماه 1401 در هفته دولت به پاسداشت خادمان ملت و نظام و بزرگواران عرصه علم، ایمان و عمل، شهیدان رجایی و باهنر، سومین معدن تیتانیوم کشور با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار حسین ابراهیمی کردیانی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار و امام جمعه بخش روداب سبزوار افتتاح شد.

در نخستین سال از قرن جدید که با رهنمودهای مقام معظم رهبری، شعار «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» دلسوزان عرصه کارآفرینی را به فعالیت پرشور واداشته است، سبزوار میزبان متخصصان متعهدی بود که با تلاش بی وقفه خود، افتتاح یکی از بزرگترین پروژه‌های شمال شرق کشور را رقم زده اند تا سومین معدن تیتانیوم ایران در 65 کیلومتری شهر تاریخی سبزوار، حوالی روستای آریان، به دست توانمند مهندسان ایرانی و با استفاده از تجهیزات داخلی، تنها در 8 ماه به بهره برداری برسد.

بنیانِ این پروژه، سال 1391، با کشف معدن تیتانیوم توسط جناب آقای نمازی و اخذ پروانه بهره‌برداری با ظرفیت ۲۷ هزار تن، گذاشته شد؛ هرچند تا تکمیل مطالعات و فراهم آوردن امکانات، اجرای آن چند سال به طول انجامید. تا اینکه با مطالعات دقیق زمین‌شناسی، عملیات ژئوفیزیکی، نمونه‌برداری و حفاری‌های عمقی، عملیات احداث توسط متخصصان شرکت آریان فاتح شرق صورت گرفت.

پس از این و با توجه به گسترش ابعاد این پروژه بزرگ، جناب آقای محمود مجرد، مدیرعامل آریان فاتح شرق، با جلب رضایت آقایانِ حسن‌زاده، مدیران هولدینگ فجر، این مجموعه صاحب‌نام را به‌عنوان سرمایه‌گذار با پروژه همراه کرد تا عملیات احداث معدن تیتانیوم آغاز شود.

امروزه با شناخت خواص و قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد تیتانیوم، این فلز ارزشمند، به‌عنوان یکی از فلزات کاربردی در ساخت انواع آلیاژ‌های سخت و مقاوم و درعین‌حال سبک و انعطاف‌پذیر، به کار می‌رود و استفاده از آن در صنایع مختلف شیمیایی، بهداشتی، دارویی،‌ صنعتی، ساختمانی و زمینه‌های متعدد دیگر، رواج یافته است. قابلیت‌های بی‌شمار تیتانیوم به‌گونه‌ای است که به‌کارگیری آن را در زمینه‌های گسترده‌ای از تولید محصولات سبک و سنگین، از رنگدانه‌های صنعتی و ‌شیمیایی گرفته تا بدنه سازه‌های دریایی، هواپیماها و کندانسورهای نیروگاهی مشاهده می‌کنیم.

اکنون در این پروژه، جوانان غیور ایرانی، با احداث و بهره‌برداری از سومین معدن تیتانیوم کشور، فرصت بی‌بدیلی را برای رشد صنعتی و اقتصادی رقم زده‌اند تا زمینه برای سایر اهداف بلندمدت، فراهم شود.